KOMBINUOTOJI PIRAMIDĖ

 

(MASKVA)

 

 

Žaidžiant „Kombinuotąją piramidę“ reikia vadovautis „Bendrosiomis piramidės taisyklėmis“ bei taisyklėmis, aprašytomis šiame skyriuje.


1. Žaidimo tikslas. Pirmam (anksčiau už varžovą) įmušti aštuonis rutulius.
2. Pradinis smūgis (piramidės išmušimas). Pradinis smūgis yra pradedamas spalvotu rutuliu nuo namų zonos.
3. Žaidimo taisyklės. Įmušti galima bet kurį „svetimą“, taip pat ir „savą“ rutulį nuo bet kurio kito „svetimo“ rutulio. Mainais į įmuštą „savą“ rutulį, žaidėjas gali nuimti bet kurį rutulį nuo stalo ir įgyja teisę pradėti žaidimą nuo namų zonos. Užsakyti smūgio nereikia. Įvykus teisingam smūgiui, visi įkritę rutuliai įskaitomi. Bet kuris smūgis (išskyrus pirmąjį, kai išmušama piramidė), turi atitikti „Bendrųjų piramidės taisyklių“ 18 punktą, kitu atveju – klaida.
4. Rezultato sekimas. Už kiekvieną teisingai įmuštą rutulį žaidėjas gauna vieną tašką. Klaidos atveju varžovui yra pridedamas vienas taškas.
5. Baudos už klaidas. Klaidos atveju žaidėjo varžovas nuima nuo stalo bet kurį rutulį ir deda į savo lentyną. Toks rutulys vadinamas baudos rutuliu. Jis nuimamas tada, kai visi neteisingai įmušti ar iššokę rutuliai yra grąžinami ant stalo. Jeigu „savas“ rutulys įmuštas neteisingai ar iššoko už žaidimo aikštelės ribų, tai nuėmus baudos rutulį nuo stalo, varžovas atlieka baudos smūgį nuo namų zonos.